ניתוח אף | שחזור אף

ניתוחי אף זוכים לפופולריות רבה מאוד בשנים האחרונות. אחת הסיבות לכך היא הדומיננטיות של האף על מראה הפנים, בעיקר בגלל המיקום המרכזי שלו. סיבה שנייה היא ההצלחות המרשימות, ובפרט כשההליך הכירורגי מופקד בידיים מיומנות ומנוסות. למעשה יש לא מעט מקרים שבהם התהליך, מרגע ההחלטה לשנות את צורת האף באמצעות ניתוח ועד ליישום ההחלטה, מהיר מאוד. ד”ר מיכל בנקלר מבצעת ניתוח אף בכל הגישות הקיימות ובכללם גם ניתוחים לשחזור אף. המטופלות והמטופלים שמגיעים לקליניקה הנעימה זוכים ליחס אישי, למענה מקצועי וסבלני לכל שאלה ובקשה – ובעיקר לאף שיותאם באופן מיטבי לציפיות שלהם. בעמוד זה תמצאו מידע אודות ההכנות לניתוח האף, הדגשים החשובים לניתוח בגיל צעיר, השיטות השונות שבהן מתבצע ההליך הכירורגי, המצבים שבהם נדרש שחזור אף ועוד. לכל שאלה ספציפית ניתן לפנות לד”ר בנקלר או אל המתאמת המנוסה שלה, ובכל מקרה הדרך לאף הרצוי כוללת מפגש ייעוץ שבו מוקדשת תשומת לב מלאה לכל הפרטים הרלוונטיים.

before after
img

באילו מקרים כדאי לבצע ניתוח באף?

ניתוח אף מאפשר לעצב ולעדן אלמנטים שונים במראה – לעבוד על הפרופיל והגבנון, ליישר אף עקום, להצר אף רחב, לעדן בליטות וקימורים, לעצב את הקצה/טיפ/פונפון, להרים מראה נפול/משוך, לשפר מראה של נחיריים רחבים/חשופים ועוד. למעשה לכל אדם שמביט באף שלו ומרגיש שאם הוא ייראה אחרת, הפנים יקבלו צורה מחמיאה יותר, כדאי להגיע למפגש ייעוץ – ולקבל הסברים ספציפיים עבורו לגבי מה ניתן לשנות ואיך. עוד כדאי לדעת שניתוח אף מספק בחלק מהמקרים גם תועלת בריאותית – באמצעות תיקון סטייה במחיצה של האף ו/או שינוי מבנה הקונכיות לשיפור מעבר האוויר. תנאי נוסף למעבר ניתוח באף הוא מעבר בדיקות רפואיות ובפרט בדיקות דם, וזאת על-מנת לוודא שהאדם כשיר לעבור הליך כירורגי. ציפיות ריאליות מהוות גם הן תנאי הכרחי וחשוב, ובגיל צעיר נבחנת בקפידה הבשלות הרגשית.

ניתוח אף בגיל צעיר – דגשים חשובים

ניתוח אף זוכה כאמור לפופולריות רבה – ובפרט אצל צעירים, כבר בגילאי תיכון. מצד אחד, למי שמרגיש שהאף שלו פוגם במראה החיצוני כדאי כמובן להקדים את השינוי ולא להמתין שנים רבות שבמהלכן עדיין ישנו חוסר שביעות רצון ממראה האף בפנים. מצד שני, ניתוח בגיל צעיר מדי עלול להיות בעייתי, ולכן עם מטופלים צעירים ד”ר בנקלר מקפידה הקפדה יתרה לוודא התאמה מוחלטת לניתוח: ראשית, שהאף סיים את תהליך ההתפתחות שלו, שלב שמגיע בדרך כלל בגילאי 16-18. שנית, שישנה מודעות מלאה לכל מה שכלול בתהליך לרבות ההחלמה והסיכוי לסיבוכים, ודגש חשוב שלישי הוא הבשלות הרגשית והנפשית לעבור שינוי משמעותי כל כך.

img
flower

reviews title לקוחות ממליצים

18.6.2021

עדן

avatar

תודה רבה לדר בנקלר המדהימה על אף מושלם. הגשמת חלום! תודה ללודה על ליווי שותף 24/7! בזכותכן זאת היתה חוויה מדהימה.

25.1.2.22

אריק

avatar

עברתי ניתוח אף, מרוצה מאוד מהתוצאה!!! צוות מקצועי מאוד. תודה רבה!!!

15.3.2022

נטלי

avatar

דר מיכל בנקלר תותחית !! אלופה !! אני ממליצה ב300% עשיתי ניתוח אצלה והתוצאה יותר מושלמת !! צוות מהמם מדהים יחסי אנוש מעולים !! והכי חשוב העבודה שלה שווה את הכל ההרגשה נפלאה עכשיו !! אחרי הניתוח אותו יחס ודאגה ואכפתיות אין עלייך אלופת עולם עבודה אסטטית ומדוייקת !! תודה רבה

27.6.2022

קטי

avatar

ד"ר מיכל ולודה היקרות, תודה רבה על היחס החם, המרגיע, המקצועי והמיומן, הסבלנות והזמינות בכל שעה. הגשמתן לי חלום אחד ואין לי ספק שניפגש עוד בהמשך

step by step title תהליך הטיפול

פגישת יעוץ

השילוב בין טביעת העין המדויקת של ד”ר בנקלר והקשב אלייך מוביל לבחירות אופטימליות. בשיחה משותפת עורכים תיאום ציפיות ומתכננים את הניתוח בהתאם לסוגו (כולל מחיצה או לא).

הכנה לניתוח

ד”ר בנקלר אמונה על שקלול כל המידע הרלוונטי ועל תכנון מדויק של ההליך הכירורגי המועיל ביותר האפשרי. בין היתר יש לעבור על תוצאות בדיקת דם ובדיקת אא"ג.

ניתוח

ד”ר מיכל בנקלר מבצעת את כל הניתוחים בעצמה. לרוב משך ניתוח אסתטי הוא שעה עד שעתיים, ניתוח אף משחזר יכול להיארך כ 4-6 שעות.

סיום תקופת ההחלמה

בשבועיים האשונים לאחר הורדת הגבס תורגש נפיחות, ומיד לאחר מכן ניתן להבחין בתוצאות. תוצאות ניתוח אף באות לידי ביטוי מלא לאחר כשנה.

ניתוח אף שאלות שהרבה לקוחות שואלים אותי על

  • תכנון ניתוח אף כולל התייחסות מעמיקה לפרמטרים רבים: קביעת אורכו האופטימלי של האף בהתאם למבנה הפנים ולאופן שבו נתפש האף האופטימלי ע”י המטופל או המטופלת; קביעת אורך הבסיס האופטימלי; השיפוע בנקודה שבה קצה האף ובסיסו מתחברים; רוחב הנחיריים; זווית טבעית בין האף לבין השפה העליונה; ועוד. מאחר שהאף הוא חלק ממערכת הנשימה, התכנון מתייחס גם להיבט זה ובפרט מוודא מעבר חופשי של אוויר דרך הנחיריים ומסתם האף. התכנון מתבצע ע”י ד”ר בנקלר על-סמך הניסיון העשיר שלה, בדיאלוג עם המטופל או המטופלת ומתוך שאיפה לייצר שינוי משמעותי ובמקביל לשמור על מראה טבעי. החלטה חשובה במיוחד היא דרך ביצוע הניתוח – בשיטה הפתוחה או בשיטה הסגורה.

  • ניתוח אף בשיטה הסגורה מתבצע באופן פנימי, כלומר מתוך הנחיריים, ועל כן לא משאיר צלקת חיצונית. כמו כן הפגיעה ברקמות הרכות הינה מינימלית יותר. ביצוע חתכים בתוך הנחיריים ויישום תוכנית הפעולה דרכם מחייבים מיומנות גבוהה במיוחד, הן בתכנון והן ביישום. ניתוח אף בשיטה הפתוחה כולל חתך דרך הקולומלה (המבנה הנמצא בין הנחיריים). דרך חתך זה מורם העור של האף ונחשף המבנה הפנימי שלו, כך שניתן לבצע את כל הפעולות הרצויות, כולל שינויים משמעותיים ומקיפים – למשל תיקון א-סימטריה בולטת בשליש התחתון של האף, עיוותים בסחוסים של הנחיריים, שחזור אף בעזרת סחוסים מהמחיצה/אוזן/ צלע ועוד. היתרון המרכזי של השיטה הפתוחה הוא חופש הפעולה המרבי, והמחיר – בצקת, צלקת ומשך החלמה ארוכים יותר (אם כי תכנון נכון של הניתוח מוביל להצטלקות מזערית). ד”ר בנקלר שולטת בשתי השיטות, ולכן מתקבלות תוצאות טובות במיוחד אצל כל המטופלים.

  • ניתוח אף “רגיל” נמשך בדרך כלל שעה עד שעתיים. ניתוח שחזור אף יהיה ממושך יותר, בהתאם להיקף התיקונים והשחזורים הנדרשים. שני סוגי הניתוחים מבוצעים ע”י ד”ר בנקלר במרכז הרפואי “מדיקה” שמציע גם חדרי ניתוח משוכללים מאוד וגם חדרי אשפוז בסטנדרטים של מלון בוטיק, כך שהחוויה הופכת לנעימה יותר – עובדה שתורמת להתאוששות מיטבית. בימים הראשונים לאחר ניתוח אף ייתכנו כאב, נפיחות ודמם קל ובפרט לאחר הסרת הגבס שמונח על האף בתום ההליך הכירורגי. לאחר מכן ניתן לחזור לשגרה הרגילה, פרט לצורך להימנע ממאמצים פיזיים. בתקופה רגישה זו ד”ר בנקלר והמתאמת שלה עומדות לרשות המנותחים לכל שאלה או התייעצות. התוצאות של ניתוח אף באות לידי ביטוי מלא לאחר כשנה – ומובילות לשינוי משמעותי לטובה באיכות החיים.

  • כחלק מהתמחות העל שלה, בקרניופיישל ופלסטיקה של ילדים (באוניברסיטת UTSW בארה”ב), ביצעה ד”ר מיכל בנקלר שחזורי אפים רבים לתינוקות שנולדו עם חך ושפה שסועים, מומים מולדים או תרחישים אחרים ובגילאים שונים. גם כרופאה בכירה במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים קפלן, מבצעת ד”ר בנקלר ניתוחים רבים מסוג זה, וכך צברה מיומנות גבוהה במיוחד. ההיכרות עם האנטומיה של האזור באה לידי גם בניתוחי אף לבני ובנות נוער ולמבוגרים.

faq

תכנון ניתוח אף כולל התייחסות מעמיקה לפרמטרים רבים: קביעת אורכו האופטימלי של האף בהתאם למבנה הפנים ולאופן שבו נתפש האף האופטימלי ע”י המטופל או המטופלת; קביעת אורך הבסיס האופטימלי; השיפוע בנקודה שבה קצה האף ובסיסו מתחברים; רוחב הנחיריים; זווית טבעית בין האף לבין השפה העליונה; ועוד. מאחר שהאף הוא חלק ממערכת הנשימה, התכנון מתייחס גם להיבט זה ובפרט מוודא מעבר חופשי של אוויר דרך הנחיריים ומסתם האף. התכנון מתבצע ע”י ד”ר בנקלר על-סמך הניסיון העשיר שלה, בדיאלוג עם המטופל או המטופלת ומתוך שאיפה לייצר שינוי משמעותי ובמקביל לשמור על מראה טבעי. החלטה חשובה במיוחד היא דרך ביצוע הניתוח – בשיטה הפתוחה או בשיטה הסגורה.

ניתוח אף בשיטה הסגורה מתבצע באופן פנימי, כלומר מתוך הנחיריים, ועל כן לא משאיר צלקת חיצונית. כמו כן הפגיעה ברקמות הרכות הינה מינימלית יותר. ביצוע חתכים בתוך הנחיריים ויישום תוכנית הפעולה דרכם מחייבים מיומנות גבוהה במיוחד, הן בתכנון והן ביישום. ניתוח אף בשיטה הפתוחה כולל חתך דרך הקולומלה (המבנה הנמצא בין הנחיריים). דרך חתך זה מורם העור של האף ונחשף המבנה הפנימי שלו, כך שניתן לבצע את כל הפעולות הרצויות, כולל שינויים משמעותיים ומקיפים – למשל תיקון א-סימטריה בולטת בשליש התחתון של האף, עיוותים בסחוסים של הנחיריים, שחזור אף בעזרת סחוסים מהמחיצה/אוזן/ צלע ועוד. היתרון המרכזי של השיטה הפתוחה הוא חופש הפעולה המרבי, והמחיר – בצקת, צלקת ומשך החלמה ארוכים יותר (אם כי תכנון נכון של הניתוח מוביל להצטלקות מזערית). ד”ר בנקלר שולטת בשתי השיטות, ולכן מתקבלות תוצאות טובות במיוחד אצל כל המטופלים.

ניתוח אף “רגיל” נמשך בדרך כלל שעה עד שעתיים. ניתוח שחזור אף יהיה ממושך יותר, בהתאם להיקף התיקונים והשחזורים הנדרשים. שני סוגי הניתוחים מבוצעים ע”י ד”ר בנקלר במרכז הרפואי “מדיקה” שמציע גם חדרי ניתוח משוכללים מאוד וגם חדרי אשפוז בסטנדרטים של מלון בוטיק, כך שהחוויה הופכת לנעימה יותר – עובדה שתורמת להתאוששות מיטבית. בימים הראשונים לאחר ניתוח אף ייתכנו כאב, נפיחות ודמם קל ובפרט לאחר הסרת הגבס שמונח על האף בתום ההליך הכירורגי. לאחר מכן ניתן לחזור לשגרה הרגילה, פרט לצורך להימנע ממאמצים פיזיים. בתקופה רגישה זו ד”ר בנקלר והמתאמת שלה עומדות לרשות המנותחים לכל שאלה או התייעצות. התוצאות של ניתוח אף באות לידי ביטוי מלא לאחר כשנה – ומובילות לשינוי משמעותי לטובה באיכות החיים.

כחלק מהתמחות העל שלה, בקרניופיישל ופלסטיקה של ילדים (באוניברסיטת UTSW בארה”ב), ביצעה ד”ר מיכל בנקלר שחזורי אפים רבים לתינוקות שנולדו עם חך ושפה שסועים, מומים מולדים או תרחישים אחרים ובגילאים שונים. גם כרופאה בכירה במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים קפלן, מבצעת ד”ר בנקלר ניתוחים רבים מסוג זה, וכך צברה מיומנות גבוהה במיוחד. ההיכרות עם האנטומיה של האזור באה לידי גם בניתוחי אף לבני ובנות נוער ולמבוגרים.

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

slider image
אחרי-לפני

ניתוח אף

ניתוח שחזור אף

ניתוח שחזור אף נדרש בעקבות מום מולד או נרכש, כריתות בשל ממאירות ואפילו ניתוחי אף קודמים שלא צלחו (בפרט אם עקב ההליך הכירורגי מופיעים קשיי נשימה).

באופן טבעי שחזור אף הוא ניתוח מורכב מאוד. ההליך הכירורגי כולל שימוש במתלי עור שנלקחים בדרך כלל מאזור האף, הלחי או המצח. בניתוח יתבצע שחזור של השלד הסחוסי של האף באמצעות סחוסים מהאף עצמו ו/או מהאפרכסת של האוזן, אפשרות נוספת היא שימוש בצלע שתוצא לצורך בניה מחודשת של האף. במקרים מסוימים יהיה גם שחזור של ציפוי הרירית הפנימית בעזרת מתלים מחלל האף או מהשפה העליונה. ככלל, ניתוח לשחזור אף יכיל פעולות רבות ומגוונות הלוקחות בחשבון גם את הפן האסתטי וגם את ההיבט התפקודי החשוב.

blog title פרסומים אחרונים

לפרסומים האקדמיים שלי >>