מתיחת פנים

הפנים הם אולי האיבר המרכזי ביותר במראה שלנו, שלט החוצות המציג אותנו אל העולם. אצל לא מעט אנשים, גם נשים וגם גברים, נוצר בגיל מסוים פער – פער בין האופן שבו הם תופשים את עצמם ומרגישים לבין המראה שמשתקף מהמראה. האיבר שבו הפער בולט במיוחד לעין הוא הפנים, גם בגלל שהן חשופות כל הזמן, גם בגלל שהן מרכיב משמעותי בחזות החיצונית וגם מפני שלאורך השנים מתרחשים בהן תהליכים שמייצרים מראה מבוגר, לעיתים מבוגר מדי. ד”ר מיכל בנקלר מבצעת ניתוחי מתיחת פנים בהתאמה מדויקת למאפיינים הספציפיים של כל מטופלת או מטופל, במיומנות גבוהה שנשענת על ניסיון רב, יחד עם תשומת לב מרבית גם להיבטים הרגשיים לאורך התהליך.

before after
img

באילו מקרים כדאי לבצע מתיחת פנים?

עם השנים מתרחשים כאמור שינויים בלתי נמנעים בפנים: החל מהעשור ה-5 לחיים האחיזה של רקמות העור נחלשת ולכן הן צונחות מטה ויוצרות מראה מוארך. בנוסף ישנה ירידה בנפח של הפנים עקב הידלדלות שכבת השומן שמתחת לעור. תופעה נוספת היא עודפי עור במקומות מסוימים בפנים וכן בצוואר. כל אלה גורמים למראה מבוגר ואפילו מבוגר מדי, בוודאי ביחס לתחושות הפנימיות של האדם (שמרגיש, ובצדק, שהוא בשיא כוחו וחיוניותו). בהתאם זהו השיקול העיקרי לכדאיות הניתוח. ניתן באמצעות הליך כירורגי מדויק לספק מענה לתופעות הנ”ל ובפרט לצניחתן של רקמות עור הפנים, ניתן גם להצעיר את המראה באופן משמעותי. חשוב להדגיש שהגיל עצמו לא בהכרח מהווה שיקול – גם נשים וגם גברים בני 40-45 עשויים להיתרם מאוד ממתיחת פנים, ובאותה מידה אפשר לשדרג את המראה ואיתו את החיים גם בגיל 60-70. כשהשינוי הנדרש מצומצם ניתן לבצע מתיחת פנים חלקית (“מיני פייס ליפט”).

הדגשים העיקריים של תכנון מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים אצל ד”ר מיכל בנקלר מתבצע כאמור בהתאמה מלאה למטופלת או למטופל, ומתוך התייחסות לתהליכי ההזדקנות הספציפיים. המטרה היא ליצור מצד אחד שינוי ניכר לעין, ומצד שני לשמור על המאפיינים הטבעיים של הפנים – כדי שהתוצאה תיראה הרמונית ויפה. בהתאם, שיקול אחד הוא מבנה הגוף והפנים. שיקול שני הוא הרצון שמביעה כל מי שנכנסת או נכנס לקליניקה הנעימה, ושיקול שלישי הוא המגבלות שנובעות מהאנטומיה של הפנים אצל כל אחת ואחד. ד”ר בנקלר אמונה על שקלול כל המידע הרלוונטי ועל תכנון מדויק של ההליך הכירורגי המועיל ביותר האפשרי. כמו כן היא מוודאת כי הציפיות לקראת הניתוח ריאליות, וזאת על-מנת למנוע תחושת אכזבה לא הכרחית לאחר הליך כירורגי מוצלח, רק מפני שהציפיות היו לא מציאותיות.

img
flower

reviews title לקוחות ממליצים

22.5.2022

שקד

avatar

אין לי מילים לתאר כמה אני ממליצה!! מהפגישה הראשונה, הליווי, הניתוח וההחלמה. אנושיות, אכפתיות ואמפתיה שלא מתפשרת על מקצועיות ותוצאה יותר ממושלמת וצוות מדהים ומסור. אני רק שבוע וחצי לאחר הניתוח וכבר מתפקדת כרגיל ומרגישה מעולה. מיכל את קוסמת

27.4.2021

רחלה

avatar

את קודם כל בן אדם מדהים, מקצועית, עודדת אותי לאורך כל הדרך ממליצה עלייך בחום מכל הבחינות. אני שמחה שרופאה כמוך נפלה בחלקי, תודה על כל התמיכה, אני היום הכי מאושרת בעולם בזכותך!

17.11.2021

אורטל

avatar

איזה כיף שניתחת אותי ד"ר מיכל המהממת לא הייתי מחמיצה אותך בשום דרך, מקצועית, מקשיבה, סבלנית ובעיקר חייכנית. תודה על היופי שהענקת לי!

2.8.2020

ענבל

avatar

קודם כל אגיד שהתהליך היה כל כך מרגיע, למרות שאמור להיות מלחיץ, והכל בזכות היחס המדהיםםםם והמענה המהיר כל כך להודעות ולשאלות מלחיצות! ודבר שני ולא פחות חשוב זה המקצועיות והתוצאה המושלמת שקיבלתי!!! באמת באמת ממליצה מכל הלב

step by step title תהליך הטיפול

פגישת יעוץ

שיחה לתיאום ציפיות ובחירת הרכב הניתוח (מתיחה מלאה או מיני, שילוב צוואר או לא). השילוב בין טביעת העין המדויקת של ד”ר בנקלר והקשב אלייך מוביל לבחירות אופטימליות.

הכנה לניתוח

ד”ר בנקלר אמונה על שקלול כל המידע הרלוונטי ועל תכנון מדויק של ההליך הכירורגי המועיל ביותר האפשרי. בין היתר יש לעבור על תוצאות בדיקת דם.

ניתוח

ד”ר בנקלר מבצעת את כל הניתוחים בעצמה. ההליך הכירורגי עצמו אורך בדרך כלל כ- 3-4 שעות.

סיום תקופת ההחלמה

תוצאות מתחילות להיות מורגשות מיד לאחר הניתוח. תוצאה סופית לאחר כשנה.

מתיחת פנים שאלות שהרבה לקוחות שואלים אותי על

  • בחלק מהמקרים ניתן “להסתפק” במיני מתיחת פנים. לניתוח המצומצם ישנם יתרונות: הפרדת הרקמות תתבצע באזור אחד ממוקד, ולכן ההליך הכירורגי יהיה קצר יותר וכך גם ההחלמה. כמו כן קרוב לוודאי שתופעות הלוואי יהיו מועטות יותר, וייתכן גם ביצוע מיני פייס ליפט תחת הרדמה מקומית – עוד יתרון בלתי מבוטל. האופציה הזו רלוונטית בעיקר לנשים ולגברים צעירים יחסית, בגילאי ה- 40-50. כשהשינויים בפנים עדיין לא דרמטיים מדי, וניתוח שכולל פעולות בחלק התחתון של הפנים בלבד (כולל הצוואר) יחזיר להן את החיוניות המבוקשת. במקרים שבהם היקף צניחת הרקמות גבוה יותר ונדרשות פעולות רלוונטיות גם בחלקים העליונים של הפנים, תתבצע מתיחת פנים מלאה. ד”ר בנקלר מבצעת מיני פייס ליפט על-פי השיטה של ד”ר ולדימיר מיץ, כירורג פלסטי צרפתי שנחשב לאחד המובילים בעולם. בשיטה זו הצערת הפנים מצריכה מינימום פולשנות, והתוצאות שלה טובות מאוד, לרבות צלקות קצרות וכמעט בלתי מורגשות. הבחירה בין שתי האפשרויות – מתיחה מלאה או מיני פייס ליפט – תתבצע כאמור על סמך הציפיות והרצונות של כל מטופלת ומטופל, ובהתאם למצב העכשווי באזורים השונים של הפנים והצוואר.

  • הפעולה שמתבצעת במהלך ניתוח למתיחת הפנים היא למעשה הרמת פנים. המתח בעקבות ההליך הכירורגי מתחלק בין השכבה המאגדת את שרירי הפנים (SMAS), ובין עור הפנים עצמו והמתיחה שלו. כך נמנע המראה המאולץ שאפיין בעבר פנים שעברו מתיחה. ד”ר מיכל בנקלר מבצעת את כל הניתוחים בעצמה, על בסיס ניסיון של שנים רבות מאוד ומספר גדול של ניתוחי מתיחת פנים. לרוב משך הניתוח הוא שעתיים עד שלוש ויש צורך בהרדמה מלאה. ההליך כולל הפרדה של עור הפנים מהרקמות שמתחתיו, הידוק של אותן שכבות עמוקות ולאחר מכן התאמה של רקמת העור אליהן. בנוסף יכלול הניתוח הרמתן של רקמות העור כלפי מעלה וכן הרמת כריות שומן, והסרת עודפי עור. דגש נוסף הוא לפיקציה של הSMAS – – הידוק של השכבה העמוקה ותפירה של השרירים שעליהם מסתמכת המתיחה. פעולה זו מבטיחה שהעור לא יימתח, הצלקות לא יתרחבו והתוצאה תהיה מיטבית. במידת הצורך יתבצעו פעולות דומות גם בצוואר כדי להשלים מראה צעיר ומחמיא יותר. פעולה אפשרית נוספת היא חיזוק שרירים שהתרופפו בצוואר. החתך העיקרי ממוקם באזורי גבול השיער מאחורי האוזן ומוסתר ע”י קו השיער. חתך נוסף יהיה בקדמת האוזן, וייתכן גם חתך בחלק העליון של הרקה, מוסתר גם הוא ע”י קו השיער. בכל מקרה מוקדשת תשומת לב רבה להבטחת הצטלקות מינימלית.

  • על-מנת להגיע למראה המחמיא ביותר האפשרי, עשויה ד”ר בנקלר להמליץ על שילוב הליכים נוספים במתיחת הפנים עצמה. אופציה אחת היא הרמת גבות ו/או עפעפיים, ואפשרות נוספת היא הזרקת שומן. הרמת גבות ועפעפיים מקנה לשליש העליון של הפנים מראה צעיר בהרבה מזה הקיים. כדאי לדעת שצניחת הגבות היא עוד תופעה בלתי נמנעת כשמתבגרים, והתוצאה שלה היא מראה עייף ואפילו זועף. זה המקום לציין ששילוב הרמת עפעפיים עשוי אף לשפר את שדה הראייה. הזרקות שומן מתבצעות כדי לספק מענה לאחת התופעות שמתרחשות כאמור בפנים והיא הידלדלות שכבת השומן התת עורית. הידלדלות זו מובילה ללחיים שקועות, שקעים מתחת לעיניים וברקות ואזורים נוספים. הזרקת שומן מדויקת מחזירה את המלאוּת המבוקשת ואת המראה הבריא והמחמיא. ניתן בעזרת השומן גם למלא את אותם כפלים בצידי האף והפה אשר רבים בוחרים למלא בהזרקת חומצה היאלרונית באופן שוטף, ובכך להימנע מהצורך לעשות זאת.

faq

בחלק מהמקרים ניתן “להסתפק” במיני מתיחת פנים. לניתוח המצומצם ישנם יתרונות: הפרדת הרקמות תתבצע באזור אחד ממוקד, ולכן ההליך הכירורגי יהיה קצר יותר וכך גם ההחלמה. כמו כן קרוב לוודאי שתופעות הלוואי יהיו מועטות יותר, וייתכן גם ביצוע מיני פייס ליפט תחת הרדמה מקומית – עוד יתרון בלתי מבוטל. האופציה הזו רלוונטית בעיקר לנשים ולגברים צעירים יחסית, בגילאי ה- 40-50. כשהשינויים בפנים עדיין לא דרמטיים מדי, וניתוח שכולל פעולות בחלק התחתון של הפנים בלבד (כולל הצוואר) יחזיר להן את החיוניות המבוקשת. במקרים שבהם היקף צניחת הרקמות גבוה יותר ונדרשות פעולות רלוונטיות גם בחלקים העליונים של הפנים, תתבצע מתיחת פנים מלאה. ד”ר בנקלר מבצעת מיני פייס ליפט על-פי השיטה של ד”ר ולדימיר מיץ, כירורג פלסטי צרפתי שנחשב לאחד המובילים בעולם. בשיטה זו הצערת הפנים מצריכה מינימום פולשנות, והתוצאות שלה טובות מאוד, לרבות צלקות קצרות וכמעט בלתי מורגשות. הבחירה בין שתי האפשרויות – מתיחה מלאה או מיני פייס ליפט – תתבצע כאמור על סמך הציפיות והרצונות של כל מטופלת ומטופל, ובהתאם למצב העכשווי באזורים השונים של הפנים והצוואר.

הפעולה שמתבצעת במהלך ניתוח למתיחת הפנים היא למעשה הרמת פנים. המתח בעקבות ההליך הכירורגי מתחלק בין השכבה המאגדת את שרירי הפנים (SMAS), ובין עור הפנים עצמו והמתיחה שלו. כך נמנע המראה המאולץ שאפיין בעבר פנים שעברו מתיחה. ד”ר מיכל בנקלר מבצעת את כל הניתוחים בעצמה, על בסיס ניסיון של שנים רבות מאוד ומספר גדול של ניתוחי מתיחת פנים. לרוב משך הניתוח הוא שעתיים עד שלוש ויש צורך בהרדמה מלאה. ההליך כולל הפרדה של עור הפנים מהרקמות שמתחתיו, הידוק של אותן שכבות עמוקות ולאחר מכן התאמה של רקמת העור אליהן. בנוסף יכלול הניתוח הרמתן של רקמות העור כלפי מעלה וכן הרמת כריות שומן, והסרת עודפי עור. דגש נוסף הוא לפיקציה של הSMAS – – הידוק של השכבה העמוקה ותפירה של השרירים שעליהם מסתמכת המתיחה. פעולה זו מבטיחה שהעור לא יימתח, הצלקות לא יתרחבו והתוצאה תהיה מיטבית. במידת הצורך יתבצעו פעולות דומות גם בצוואר כדי להשלים מראה צעיר ומחמיא יותר. פעולה אפשרית נוספת היא חיזוק שרירים שהתרופפו בצוואר. החתך העיקרי ממוקם באזורי גבול השיער מאחורי האוזן ומוסתר ע”י קו השיער. חתך נוסף יהיה בקדמת האוזן, וייתכן גם חתך בחלק העליון של הרקה, מוסתר גם הוא ע”י קו השיער. בכל מקרה מוקדשת תשומת לב רבה להבטחת הצטלקות מינימלית.

על-מנת להגיע למראה המחמיא ביותר האפשרי, עשויה ד”ר בנקלר להמליץ על שילוב הליכים נוספים במתיחת הפנים עצמה. אופציה אחת היא הרמת גבות ו/או עפעפיים, ואפשרות נוספת היא הזרקת שומן. הרמת גבות ועפעפיים מקנה לשליש העליון של הפנים מראה צעיר בהרבה מזה הקיים. כדאי לדעת שצניחת הגבות היא עוד תופעה בלתי נמנעת כשמתבגרים, והתוצאה שלה היא מראה עייף ואפילו זועף. זה המקום לציין ששילוב הרמת עפעפיים עשוי אף לשפר את שדה הראייה. הזרקות שומן מתבצעות כדי לספק מענה לאחת התופעות שמתרחשות כאמור בפנים והיא הידלדלות שכבת השומן התת עורית. הידלדלות זו מובילה ללחיים שקועות, שקעים מתחת לעיניים וברקות ואזורים נוספים. הזרקת שומן מדויקת מחזירה את המלאוּת המבוקשת ואת המראה הבריא והמחמיא. ניתן בעזרת השומן גם למלא את אותם כפלים בצידי האף והפה אשר רבים בוחרים למלא בהזרקת חומצה היאלרונית באופן שוטף, ובכך להימנע מהצורך לעשות זאת.

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

slider image
אחרי-לפני

מתיחת פנים

החלמה אחרי ניתוח מתיחת פנים

ד”ר בנקלר מבצעת את הניתוחים הפלסטיים השונים, ובהם מתיחת פנים, ב”מדיקה” – מרכז רפואי שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים כיום בתחום הרפואה, לא רק בארץ אלא בקנה מידה עולמי. חדרי הניתוח המאובזרים היטב מאפשרים ליישם את תוכנית המתיחה באופן מדויק וברמת בטיחות גבוהה במיוחד. במהלך ההתאוששות והאשפוז (ללילה אחד, במידת הצורך) תזכו לתנאים מפנקים שהופכים את החוויה לקלה יותר.

לאחר השחרור הביתה נדרשת מנוחה של 7-14 ימים. רצוי לא לבלות את כל היום במיטה, ולמעשה מומלץ לקום ממנה כבר ביום של הניתוח למתיחת הפנים – כדי לסייע לגוף להחלים. תופעות הלוואי העיקריות הן נפיחות (סביב העיניים, מעל לשפה העליונה, בלחיים וגם בצוואר) ודימום. כדי למזער אותן יש לשמור על הראש מוגבה וכן להימנע מפעילות פיזית מאומצת (במשך שישה שבועות). תופעת לוואי אפשרית נוספת היא ירידה בתחושה או דווקא רגישות יתר בפנים. כמו כן ייתכן מתח בצוואר.

לאורך תקופת ההחלמה מקפידות ד”ר בנקלר והמתאמת שלה על זמינות גבוהה ומענה סבלני ומקצועי לכל שאלה, בקשה או חשש, תוך התייחסות גם להיבטים הרגשיים שעשויים להיות מורכבים לאחר ניתוח שהוא למעשה שינוי של הפנים.

כשהנפיחות מתפוגגת, ניתן להתחיל לראות את התוצאות היפות של הניתוח. השינוי לטובה בפנים מושלם תוך מספר שבועות, ותוצאה סופית תהיה לאחר כשנה. המראה הצעיר יותר והמחמיא מאוד נשמר (כדאי כמובן לשמור על אורח חיים בריא כדי לתמוך בהישגי ההליך הכירורגי) ותוצאת הניתוח תהיה “הצערה” של מראה הפנים ב- 10-15 שנים, פער חיובי שיישמר תמיד גם כאשר אנחנו ממשיכים להתבגר.

blog title פרסומים אחרונים

לפרסומים האקדמיים שלי >>