מתיחת בטן

ד”ר מיכל בנקלר מבצעת מתיחות בטן מצומצמות ומקיפות, בהתאמה מדויקת לצורך ועל בסיס הניסיון הרב שצברה. בעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי ובפרט תשובות לשאלות כמו למי מתאימה מתיחת בטן, באילו מקרים לא מומלץ ניתוח זה, מה כוללת ההיערכות לקראתו, מהם הסיבוכים האפשריים, מה מאפיין את תקופת ההחלמה ומהן האפשרויות השונות לביצוע ההליך הכירורגי. עודפי עור, מצבורי שומן והתרופפות שרירים בדופן הבטן עלולים לגרום למראה פחות מחמיא. הקפדה על תזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית משמעותית לא תמיד מצליחים לשפר את המצב, והתוצאה, במיוחד לאור מיקומה המרכזי של הבטן, עשויה להיות תסכול רב. לתסכול יכולה להתלוות גם השפעה על הדימוי העצמי, אשר לו קשר ישיר לאיכות החיים. מנגד, ישנה דרך אפקטיבית מאוד לשנוי המציאות ושיפורה: מתיחת בטן.

before after
img

למי מתאימה מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן מתאים לגברים ונשים שמעוניינים להיפטר מעודפי עור ו/או עודפי שומן, ובמקרים שבהם השלתם ועיצוב הבטן מחדש ישפר את המראה שלה. בפרט זוהי אופציה שכדאי לשקול כהשלמה לתהליך הרזיה, בין אם בזכות דיאטה ובין אם על בסיס ניתוח בריאטרי. ישנם לא מעט מקרים שבהם לאחר השלת קילוגרמים רבים מאוד נותרים באזור הבטן עודפי עור שפוגמים במראה וגם בתחושה, דווקא אחרי ההרזיה המוצלחת. במצב זה איכות העור היא פקטור נוסף בבחינת ההיתכנות של ניתוח המתיחה. נשים אחרי הריונות ולידות גם הן קהל יעד ספציפי לניתוחי מתיחת בטן. הסיבה לכך היא שכל הריון, ובפרט כשהעובר גדול או כשיש תאומים, משפיע על דפנות הבטן ומחליש אותן. ניתוחים קיסריים מובילים להשתפלות בבטן התחתונה, ובאופן כללי במהלך תקופת הרחבת המשפחה מתרחשים שינויים רבים באזור הבטן אשר עלולים להצטבר ולפגוע בנראות של בטן האישה – מצב שניתן לשנותו ולשפרו באחוזי הצלחה גבוהים מאוד בעזרת הליך כירורגי מתאים.

הסוגים השונים של ניתוחי מתיחת בטן

ישנן כאמור מספר אפשרויות לבצע מתיחת בטן, ובפרט מקובל להבחין בין מתיחת בטן מלאה לבין מיני מתיחה ואופציות שונות של שאיבת שומן. ניתוח מצומצם בהיקפו מתאים לאנשים עם כמות מועטה יחסית של עודפי עור, ובפרט כשהם מרוכזים בין המפשעה לטבור. עודפי עור במיקומים גבוהים יותר או בכמויות גדולות יותר כבר מצדיקים מתיחת בטן מלאה, וכך גם מצב שבו ישנה היפרדות בין שרירי הבטן האורכיים. לשאיבת השומן תפקיד כפול: לסלק את אותם ריכוזי שומן מיותרים וגם לסייע בהפרדה סלקטיבית של רקמות. בדרך זו ניתן להיפטר משומן באזור הבטן העליונה, וכן בצידי המותניים ואפילו בירכיים – ולמעשה בכל מקום שמבטיח עיצוב מחמיא במיוחד של מרכז הגוף. מרכיב נוסף בתכנון שאיבת השומן הוא כמות השומן הכוללת שמוצאת מהגוף, וזאת על-מנת שהניתוח יושלם בבטחה ותופעות הלוואי יהיו מועטות וקלות ככל האפשר. ההחלטה על היקף הניתוח ועל הפעולות שייכללו בו מתקבלת על בסיס דיאלוג בין כל מטופל ומטופלת לבין ד”ר בנקלר. בשלב זה בתהליך באה לידי ביטוי היכולת של ד”ר בנקלר לייצר אמון מלא שמתורגם לכנות, פתיחות וקשב הדדי.

img
flower

reviews title

27.6.2022

חנית

avatar

"שינית את חיי לנצח והגשמת לי את חלום חיי, מלאכית ואלופת העולם. תודה"

24.5.2022

ליאל

avatar

החוויה במקום הייתה מדהימה! ליווי חם 24/7 כל התהליך. תוצאה עוד יותר מדהימה. תודה לודה ומיכל

20.5.2022

נטלי

avatar

דר מיכל בנקלר תותחית !! אלופה !! אני ממליצה ב300% עשיתי ניתוח אצלה והתוצאה יותר מושלמת !! צוות מהמם מדהים יחסי אנוש מעולים !! והכי חשוב העבודה שלה שווה את הכל ההרגשה נפלאה עכשיו !! אחרי הניתוח אותו יחס ודאגה ואכפתיות אין עלייך אלופת עולם עבודה אסטטית ומדוייקת !! תודה רבה

19.08.2020

ד.

avatar

אני מעל גיל 50 והחלטתי להגשים חלום ישן ולהיפטר מהבטן שכ"כ הפריעה לי. לאחר מחקר מקיף שביצעתי בחרתי בד"ר בנקלר, כבבר בביקור הראשון היא הבהירה לי שאני לא המקרה הקלאסי והיא לא יכולה להבטיח לי בטן חלקה. הערכתי את הכנות המקצועית שלה ולמרות זאת החלטתי לבצע את הניתוח. ד"ר בנקלר פשוט גאון כנראה, כי קיבלתי בטן חלקה. מקצועית מאוד, אמיתית ואני שמחה שבחרתי בה!

2.5.2021

שקד

avatar

אין לי מילים לתאר כמה אני ממליצה!! מהפגישה הראשונה, הליווי, הניתוח וההחלמה. אנושיות, אכפתיות ואמפתיה שלא מתפשרת על מקצועיות ותוצאה יותר ממושלמת וצוות מדהים ומסור. אני רק שבוע וחצי לאחר הניתוח וכבר מתפקדת כרגיל ומרגישה מעולה. מיכל את קוסמת

step by step title תהליך הטיפול

פגישת יעוץ

שיחה לתיאום ציפיות ובחירת הרכב הניתוח המתאים. השילוב בין טביעת העין המדויקת של ד”ר בנקלר והקשב אלייך מוביל לבחירות אופטימליות.

הכנה לניתוח

שקלול כל המידע הרלוונטי לתכנון מדויק של ההליך הכירורגי. בין היתר יש לעבור על תוצאות בדיקת דם והדמיית בטן, ובהתאם לגיל- אק"ג וצילום חזה.

ניתוח

ד”ר בנקלר מבצעת את כל הניתוחים בעצמה. ההליך הכירורגי עצמו אורך בדרך כלל כשעתיים.

סיום תקופת ההחלמה

תוצאות מתחילות להיות מורגשות מיד לאחר הניתוח, תוצאה סופית לאחר כשנה.

מתיחת בטן שאלות שהרבה לקוחות שואלים אותי על

  • ישנם מספר סייגים להמלצה על מתיחת בטן בניתוח: א. עודף משקל משמעותי – במקרים אלה התהליך יתחיל בהשלת הקילוגרמים המיותרים, שמירה על משקל יציב במשך מספר חודשים ולאחר מכן תתאפשר גם המתיחה. ב. צפי להריון קרוב – הריון ולידה עלולים לפגום בתוצאות ניתוח מתיחת בטן, מוצלח ככל שיהיה, ולכן בדרך כלל כדאי להמתין עד לתום פרק ההריונות והלידות. ג. בעיות בריאותיות – מחלות רקע משמעותיות עלולות להקשות על הגוף להתאושש מההליך הכירורגי. במקרים אלה מבקשת ד”ר בנקלר חוות דעת מרופא מומחה שמטפל באותה מחלה, וכמו כן יתבצעו בדיקות מקיפות על-מנת לוודא היתכנות לניתוח. ד. ציפיות לא ריאליות – ניתוחי מתיחת בטן כבר עזרו לנשים רבות ולא מעט גברים לשפר את המראה החיצוני במידה ניכרת. יחד עם זאת חשוב להבין שישנן מגבלות אנטומיות ולכן הציפיות חייבות להיות מציאותיות. בהתאם מקדישה ד”ר בנקלר תשומת לב רבה להיבט זה בתהליך, ורק לאחר תיאום ציפיות מדויק עוברת לשלב הבא – תכנון הניתוח ויישום התוכנית.

  • ניתוח מתיחת בטן יהיה מותאם לכל אדם ולכל מקרה, ועשוי לכלול הסרה של רקמות עור עודפות, שאיבת שומן מאזורים שיש בהם מצבור נקודתי והידוק של שרירים של דופן הבטן. בניתוחים המקיפים יותר תיתכן גם הסטה של הטבור למיקום חדש כך שיישמרו פרופורציות אופטימליות ותושג הרמוניה נעימה לעין. משך הניתוח במרבית המקרים הוא בין שעתיים לשלוש, והוא מתבצע תחת הרדמה כללית. כל הפעולות הנ”ל מתבצעות דרך חתך רוחבי במיקום נמוך יחסית אשר מוסתר ע”י ההלבשה התחתונה (“קו הביקיני”). אם הטבור הוזז למקום חדש, יהיה גם תפר סביבו שאינו בולט לעין וקשה מאוד להבחין בו. הניתוחים שמבצעת ד”ר מיכל בנקלר מתקיימים במרכז מדיקה ברמת החי”ל בתל אביב. זהו מרכז רפואי שמציע גם חדרי ניתוח מתקדמים מאוד וגם חדרי אשפוז נעימים במיוחד. מטופלים רבים מדווחים על תחושה כמו של שהות במלון בוטיק, כך שהשלב הקריטי בתהליך – הניתוח והיממה הראשונה בעקבותיו – מתנהל בתנאים אופטימליים.

  • אחוזי ההצלחה של ניתוחי מתיחת בטן גבוהים מאוד. יחד עם זאת ייתכנו סיבוכים מסוימים, וגם אם הם נדירים חשוב לד”ר בנקלר לוודא שהמטופלים מודעים אליהם. בפרט עלולים להופיע זיהום או דימום, עוד סיבוך הוא נמק באזור הבטן (ובפרט חשופים לסיכון זה המעשנים, ולכן חשוב להפסיק לעשן לקראת הניתוח הפלסטי), וכמו כן תיתכן ירידה בתחושה בבטן התחתונה אשר לרוב חולפת במהרה.

faq

ישנם מספר סייגים להמלצה על מתיחת בטן בניתוח: א. עודף משקל משמעותי – במקרים אלה התהליך יתחיל בהשלת הקילוגרמים המיותרים, שמירה על משקל יציב במשך מספר חודשים ולאחר מכן תתאפשר גם המתיחה. ב. צפי להריון קרוב – הריון ולידה עלולים לפגום בתוצאות ניתוח מתיחת בטן, מוצלח ככל שיהיה, ולכן בדרך כלל כדאי להמתין עד לתום פרק ההריונות והלידות. ג. בעיות בריאותיות – מחלות רקע משמעותיות עלולות להקשות על הגוף להתאושש מההליך הכירורגי. במקרים אלה מבקשת ד”ר בנקלר חוות דעת מרופא מומחה שמטפל באותה מחלה, וכמו כן יתבצעו בדיקות מקיפות על-מנת לוודא היתכנות לניתוח. ד. ציפיות לא ריאליות – ניתוחי מתיחת בטן כבר עזרו לנשים רבות ולא מעט גברים לשפר את המראה החיצוני במידה ניכרת. יחד עם זאת חשוב להבין שישנן מגבלות אנטומיות ולכן הציפיות חייבות להיות מציאותיות. בהתאם מקדישה ד”ר בנקלר תשומת לב רבה להיבט זה בתהליך, ורק לאחר תיאום ציפיות מדויק עוברת לשלב הבא – תכנון הניתוח ויישום התוכנית.

ניתוח מתיחת בטן יהיה מותאם לכל אדם ולכל מקרה, ועשוי לכלול הסרה של רקמות עור עודפות, שאיבת שומן מאזורים שיש בהם מצבור נקודתי והידוק של שרירים של דופן הבטן. בניתוחים המקיפים יותר תיתכן גם הסטה של הטבור למיקום חדש כך שיישמרו פרופורציות אופטימליות ותושג הרמוניה נעימה לעין. משך הניתוח במרבית המקרים הוא בין שעתיים לשלוש, והוא מתבצע תחת הרדמה כללית. כל הפעולות הנ”ל מתבצעות דרך חתך רוחבי במיקום נמוך יחסית אשר מוסתר ע”י ההלבשה התחתונה (“קו הביקיני”). אם הטבור הוזז למקום חדש, יהיה גם תפר סביבו שאינו בולט לעין וקשה מאוד להבחין בו. הניתוחים שמבצעת ד”ר מיכל בנקלר מתקיימים במרכז מדיקה ברמת החי”ל בתל אביב. זהו מרכז רפואי שמציע גם חדרי ניתוח מתקדמים מאוד וגם חדרי אשפוז נעימים במיוחד. מטופלים רבים מדווחים על תחושה כמו של שהות במלון בוטיק, כך שהשלב הקריטי בתהליך – הניתוח והיממה הראשונה בעקבותיו – מתנהל בתנאים אופטימליים.

אחוזי ההצלחה של ניתוחי מתיחת בטן גבוהים מאוד. יחד עם זאת ייתכנו סיבוכים מסוימים, וגם אם הם נדירים חשוב לד”ר בנקלר לוודא שהמטופלים מודעים אליהם. בפרט עלולים להופיע זיהום או דימום, עוד סיבוך הוא נמק באזור הבטן (ובפרט חשופים לסיכון זה המעשנים, ולכן חשוב להפסיק לעשן לקראת הניתוח הפלסטי), וכמו כן תיתכן ירידה בתחושה בבטן התחתונה אשר לרוב חולפת במהרה.

slider image
אחרי-לפני

מתיחת בטן

slider image
אחרי-לפני

מתיחת בטן

slider image
אחרי-לפני

מתיחת בטן

תיקון בקע במהלך הניתוח

אמנם המטרה של מתיחת הבטן היא אסתטית, אבל ישנם מקרים שבהם כדאי לנצל את קיום הניתוח לטובת מטרה רפואית – תיקון בקע.

בקע הינו חור ברקמות שעוטפות ותומכות בדופן הבטן. אל הרווח שנוצר נדחף ומצטבר שומן תוך בטני ו/או איבר פנימי אשר יוצר בליטה. בחלק מהמקרים הבקע לא מורגש, אולם גם בהם ישנה סכנה לכליאה של התוכן בבקע. בנוסף ייתכנו כאבים כתוצאה מהבקע, ולכן ניתוח מתיחת בטן הוא הזדמנות טובה מאוד לפתור גם את הבעיה הזו. התיקון של הבקע מבוסס על קיבוע האזור, ומחייב מיומנות כירורגית ספציפית. מיומנות אשר גם אותה רכשה ד”ר בנקלר במסגרת הכשרתה ומתוך ניסיונה הרב.

החלמה בעקבות ניתוח מתיחת בטן

את תקופת ההחלמה ניתן לחלק ל-3 פרקים: בשבוע הראשון יתכנו מעט כאבים או אי נוחות, יש ללכת מעט כפופים  ויכולה להיות נפיחות באזור הבטן. חשוב להיערך לכך, אבל לא להתמסר לכאב וכן להתהלך חופשי בבית – כדי להבטיח החלמה יעילה. דגש נוסף הוא להגן על הבטן ולהימנע ממאמצים פיזיים. מאחר שגם התעטשות או שיעול יכולים לייצר עומס על הבטן והשרירים שנקשרו, מומלץ לעטות חגורת בטן (בעובי 30 ס״מ) בתקופת ההחלמה.

בשבוע השני כבר אפשר לחזור לשגרה הרגילה בבית, וגם בעבודה (אם אינה פיזית). חשוב לעשות זאת בהדרגה, ועדיין להימנע מפעילות גופנית והרמת שמאות כבדים למשך שישה שבועות. בחלק האחרון של ההחלמה תופעות הלוואי כבר נעלמו לגמרי, ובהתאם להתקדמות אפשר להפסיק להשתמש בחגורת הבטן וגם להתחיל לחזור לפעילות ספורטיבית (שכמובן מומלצת תמיד כחלק מאורח חיים בריא).

את תוצאות הניתוח אפשר להתחיל לראות כשהנפיחות מתפוגגת, כאשר תוצאה סופית תתקבל לאחר שנה. לאורך כל תקופת ההחלמה ניתן לפנות אל ד”ר בנקלר ואל המתאמת שלה עם כל שאלה או בקשה, ולזכות במענה מקצועי מידי – כך שגם פרק זמן רגיש זה עובר עם מקסימום שקט נפשי.

blog title פרסומים אחרונים

לפרסומים האקדמיים שלי >>